Pro rodiče

Angličtina

English camp je velice efektivní nástroj pro výuku angličtiny, hlavně konverzace. Studenti potkávají Američany na každém kroku a prostě “musí” začít komunikovat v angličtině. Leckdy jedničkáři jsou zaskočeni tím, že nerozumí a neumí mluvit, protože nic nenahradí konveraci s rodilým mluvčím.

Máme dokonce zkušenost, že někteří učitelé angličtiny posílají slabší žáky na camp, aby se zlepšili, nicméně camp je vhodný pro studenty všech úrovní znalosti jazyka. Není neobvyklé, že na druhém či třetím campu bývalý začátečník dělá překladatele ve své anglické skupince.


Angličtina

Cena

Vzhledem k tomu, že naše campy organizují české a americké křesťanské církve na dobrovolné bázi bez nároku na odměnu, patří naše English campy mezi nejlevnější jazykové pobyty v ČR. Cenu campu určují místní pořadatelé, většinou se pohybuje mezi 3000 až 4000 Kč za jednoho studenta.

Pravidla

Pravidla

Protože naši lektoři jsou většinou američtí křesťané, platí na campu na české poměry přísná pravidla. Platí absolutní zákaz alkoholu a drog a pravidlo “no purple” – tzn. kluci se nesmějí vyskytovat na dívčích pokojích a naopak. Dále je vyžadována od studentů účast na akcích – a to nejen výuky angličtiny, ale i na konverzačních skupinkách, společných hrách – cílem je být neustále v prostředí, kde se konverzuje v anglickém jazyce.
Pokud některý student bude porušovat pravidla campu, může se v extrémním případě stát, že bude vyloučen (což jistě nikdo nechce, nicméně tato možnost zde je).