Rozhodně kvůli angličtině a zábavě – to vše v jednom balení! Camp je geniální místo pro procvičení angličtiny a seznámení se s novými přáteli.

 
 

Angličtina se zde učí hlavně neformálně a přirozeně – skrze rozhovory, videa, písničky s bláznivými pohyby apod. Vaše anglická skupinka se stane vaší partou na celý týden, nicméně můžete si od sebe “odpočinout” při sportech nebo jiné zábavě (deskové hry, crafting). Dny jsou zakončovány večerním programem a diskuzí – zde si opravdu hrábnete na dno své znalosti angličtiny, když po náročném dni diskutujete o nějakém velkém tématu, jako je třeba odpuštění, bolest, láska apod. Nicméně právě zde se lámou ledy a přichází růst

 
 

Angličtina

 

English camp je intenzivní týdenní výuka angličtiny s rodilými mluvčími. Celý kurz je zaměřen na mladé lidi, a proto je celý program veden v hravém a zábavném stylu. Angličtina se nejen vyučuje v dopoledních blocích, ale je doslova na každém kroku. Rodilí mluvčí vyučují angličtinu, jsou se studenty na pokojích, při jídle, při sportu, při zábavě. Angličtina je zkrátka všude a studenti jsou tak doslova „nuceni“ začít mluvit anglicky. Veliký důraz je kladen právě na konverzaci a přirozené používání jazyka. Ke konci campu studenti leckdy používají angličtinu, aniž by si to uvědomili. Studenti jsou podle úrovně své angličtiny rozděleni do skupinek, ve kterých jsou přítomni překladatelé. Lektoři mají k dispozici kvalitní materiály a jsou vyškoleni v jejich používání.

 
 

Sporty a zábava

 

Na campu budete mít možnost poznat jinou kulturu (třeba tu americkou), zasportovat si nebo si zahrát nějaké hry. Pro ty, co sportům neholdují, bývá k dispozici crafting – vyrábění náramků, šperků. Nebo si prostě najdete partu na oblíbenou deskovou hru.
V programu je celodenní výlet, může být i noční bojová hra, vodní sporty a různé jiné programy, které se liší camp od campu.

 
 

Večerní programy

 

Večery na campu jsou odstartovány bláznivými “icebreakery” v podání ještě bláznivějších Američanů. Po nich následuje camp dance, což je neodmyslitelná součást campu. Každý rok máme novou píseň, nové pohyby, nové trapné začátky a excelentní konce. Následuje společný zpěv anglických písní, při kterých se tancuje a zpívá (ti méně talentovaní křičí).
Po nutné pauze na oddych a zchlazení přichází řečník s krátkým zamyšlením nad některými aspekty života. Témata zamyšlení vychází z biblických principů. Hlavní program je v angličtině s překladem, takže nikdo není ochuzen (snad až na nějaké ty překladatelské oříšky). Večerní program uzavírají skupinové diskuse nad tématem večera (opět v angličtině).

 
 

Pravidla

 

Jako každá akce pro více lidí, i camp potřebuje pravidla, aby nebyl chaos. Některá pravidla jsou specifická a některá univerzální. Mezi ty univerzální patří rozhodně přísný zákaz konzumace drog a alkoholu a povinná účast na akcích – nemá smysl jet na English camp a sabotovat výuku angličtiny, přece :)

 
 

Organizace

 

English campy pořádá Křesťanská akademie mladých (KAM), která již po dvě desetiletí spolupracuje s křesťanskými církvemi z USA a České republiky. Jednotlivé campy jsou vedeny místním týmem mladých křesťanů, kteří spolupracují s týmem Američanů. Třebaže všechny campy spojuje společné téma, každý tábor je unikátní!